Print this page

Results and Players 2001-02

Under 16 Boys Under 19 Boys

Under 16 Girls

NCSFA U16 Girls East League
Durham 14 - 1 Cumbria
West Yorkshire 2 - 5 Durham
Northumberland P Durham
NCSFA U16 Girls Inter-County Trophy Semi-final
Cheshire conceded match to Durham
NCSFA U16 Girls Inter-County Trophy Final at Chester-le-Street FC
Durham 1 - 2 Merseyside
ESFA U16 Girls Inter-County Trophy Quarter-final at Durham University Racecourse Ground
Durham 4 - 2 Nottinghamshire
ESFA U16 Girls Inter-County Trophy Semi-final at Liverpool Soccer Centre
Merseyside 2 - 0 Durham

East League Table P W D L F A Pts
Durham 2 2 0 0 19 3 6
Northumberland 2 2 0 1 12 1 3
West Yorkshire 3 1 0 2 6 7 3
Cumbria 3 0 0 3 1 27 0

Players Apps Sub Goals Association
Bridgett Claire Gateshead SFA
Clark Leanne Bishop Auckland SFA
Edwards Katie Darlington SFA
Flatman Sarah Darlington SFA
Leach Alison Chester-le-Street & Washington SFA
MacKintosh Emma Gateshead SFA
McNally Jodie Gateshead SFA
Mann Lisa South Tyneside SFA
Muir Sarah Chester-le-Street & Washington SFA
Priestman Beverley Derwentside SFA
Price Sarah Chester-le-Street & Washington SFA
Redhead Emma South Tyneside SFA
Scott Ashley Gateshead SFA
Scott Jill Sunderland SFA
Sedgwick Elaine
Snowball Gayle Gateshead SFA
Telford Carly Derwentside SFA
Walsh Michelle Chester-le-Street & Washington SFA
Williams Julie Gateshead SFA
Winter Louise Bishop Auckland SFA

Under 16 Boys

NSCFA U16 Boys East League
North Yorkshire 3 - 1 Durham Andrew Appleby
Durham 4 - 0 Cumbria Michael Cain 3, Richard Hall
Durham 1 - 5 Cleveland Michael Cain
Durham 3 - 1 South Yorkshire Graham Matthewson 2, Richard Addison
Northumberland 3 - 3 Durham Michael Cain, Steven Istead

East League Table P W D L F A Pts
Cleveland 5 4 0 1 13 7 12
Northumberland 5 3 1 1 16 9 10
Durham 5 2 1 2 12 12 7
Cumbria 5 2 1 2 6 14 7
North Yorkshire 5 2 0 3 10 10 6
South Yorkshire 5 0 1 4 5 10 1

Players Apps Sub Goals Association
Addison Richard 5 1 Sunderland SFA
Appleby Andrew 1 1 1 Sunderland SFA
Blemmings Robbie 1 Derwentside SFA
Cain Michael 5 6 East Durham SFA
Close John 2 2 Bishop Auckland SFA
Fitzpatrick Simon 2 2 South Tyneside SFA
Hall Richard 2 1 1 Sunderland SFA
Harris Ben 2 2 Chester-le-Street & Washington SFA
Home Jackson Daniel 2 East Durham SFA
Houghton Robbie 5 Gateshead SFA
Istead Steven 1 1 1 South Tyneside SFA
Kerr Scott 2 2 Gateshead SFA
Mason Christopher 4 1 Bishop Auckland SFA
Matthewson Graham 5 1 South Tyneside SFA
McLean Ben 5 East Durham SFA
Proudlock Lee 4 1 Gateshead SFA
Robinson Lee 2 Sunderland SFA
Taylor Mark 4 1 Gateshead SFA
Wells Jack 3 South Tyneside SFA

Under 19 Boys

NSCFA U19 Boys East League
Northumberland 1 - 3 Durham David Stephenson 3
Durham 6 - 0 Cumbria Mark Adamson 2, Graham Irving, David
Stephenson, Andrew Potter, Simon Doleman
Durham 1 - 0 Cleveland Steven Middlemass
Durham 4 - 2 South Yorkshire Mark Adamson 2, David Stephenson, Dean Burns
NCSFA U19 Inter-County Trophy Semi-final at Ryhope CW
Durham 2 - 1 Greater Manchester Christopher Gill, David Stephenson
NCSFA U19 Inter-County Trophy Final at South Shields FC
Durham 3 - 2 Merseyside Steven Middlesmass, Philip Bell, Mark Adamson
ESFA U19 Inter-County Trophy Quarter-final at Durham University Racecourse Ground
Durham 3 - 2 Nottinghamshire David Stephenson 3
ESFA U19 Inter-County Trophy Semi-final at Durham University Racecourse Ground
Durham 0 - 1 Merseyside

East League Table P W D L F A Pts
Durham 4 4 0 0 14 3 12
Northumberland 5 3 0 2 17 13 9
Cleveland 5 2 2 1 14 12 8
South Yorkshire 5 2 1 2 11 11 7
North Yorkshire 4 1 0 3 10 14 3
Cumbria 5 0 1 4 6 19 1

Players Apps Sub Goals School / College
Adamson Mark 8 5 Park View, Chester-le-Street
Brown Steven 6 1 Emmanuel College, Gateshead
Bell Philip 5 1 South Tyneside College
Burns Dean 2 4 1 Durham Gilesgate VI Form
Crew William 2 Sunderland College
Doleman Simon 3 1 Durham Johnston School
English Mark 7 St Joseph's RC School, Hebburn
Gill Christopher 3 2 1 St Thomas More RC, Blaydon
Graham Hal 8 Durham Gilesgate VI Form Centre
Irving Graham 8 1 Durham Gilesgate VI Form Centre
Leighton Michael 1 1 St John's RC, Bishop Auckland
Middlesmass Steven 6 2 2 St Robert of Newminster RC, Washington
Oates James 8 Durham Gilesgate VI Form Centre
Potter Andrew 6 1 1 Durham Gilesgate VI Form Centre
Seymour Adam 7 Durham Gilesgate VI Form Centre
Southern David 8 Gateshead College
Stephenson David 8 9 St Joseph's RC, Hebburn
Taylor Jonathan 2 Durham Gilesgate VI Form Centre
Tobin Steven 1 3 St John's RC, Bishop Auckland
Williams Gordon 1 St Joseph's RC, Hebburn