Print this page

Results and Players 2021-22

Under 16 Girls Under 16 Boys Under 18 Boys

Under 14 Girls

NCSFA East League
Northumberland (h) 7 - 1 Jessica Barker (2), Lucy Wells (2, 1 pen), Ellen-Marie Atkinson, Charlotte Pegram, Neve Sewell
South Yorkshire (a) 6 - 2 Grace Collinson (3), Jessica Barker, Daisy Clarke, Ellen-Marie Atkinson
Cleveland (h) 3 - 2 Eva Mysleyko, Daisy Clarke, Grace Collinson
NCSFA Semi-final at Washington Hub
Lancashire (h) 4 - 2 Ellen-Marie Atkinson, Jessica Barker, Grace Collinson (2)
NCSFA Final at Stockport Sports Village
Greater Manchester (a) 2 - 1 Ellen-Marie Atkinson, Lucy Wells
Friendlies
Cleveland (a) 4 - 1 Daisy Clarke, Charlotte Pegram (pen), Jessica Barker, Lucy Wells
Cleveland (h) 3 - 2 Ellen-Marie Atkinson (2), Daisy Clarke

East League Table P W D L F A GD Pts
Durham 3 3 0 0 16 5 11 9
Cleveland 3 2 0 1 13 8 5 6
Northumberland 3 1 0 2 12 15 -3 3
South Yorkshire 3 0 0 3 8 21 -13 0

Players Apps Sub Goals Association
Atkinson Ellen-Marie 6 1 6 East Durham SFA
Barker Jessica 7 5 Gateshead SFA
Baxter Isla 1 Sunderland SFA
Bell Grace 2 East Durham SFA
Bewicke Eva 1 4 Gateshead SFA
Clarke Daisy 5 2 4 East Durham SFA
Collinson Grace 6 1 6 Gateshead SFA
Dixon Darcey 6 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Gate Amelia 6 Darlington SFA
Hunter Phillipa 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Jackson Chloe 1 5 Sunderland SFA
Kirkup Amelia 6 1 South Tyneside SFA
Kirkup Ellen 6 1 South Tyneside SFA
Middleton Lilly 1 1 Sunderland SFA
Muncaster Louise 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Mysleyko Eva 4 3 1 East Durham SFA
Pegram Charlotte 6 1 2 Gateshead SFA
Richardson Abbie 4 3 Gateshead SFA
Robinson Amber 1 South Tyneside SFA
Sewell Neve 2 3 1 Bishop Auckland SFA
Sinclair Freya 5 2 Darlington SFA
Wells Lucy 4 1 4 Bishop Auckland SFA

Under 16 Girls

NCSFA East League
Northumberland (h) 0 - 12
South Yorkshire (a) 7 - 3 Katy Watson (5), Emily Cassap, Ellie Wise
Cleveland (a) 3 - 2 Lily West (2), Cele Nelson
NCSFA Semi-final played at Padiham FC
Lancashire (a) 4 - 3 Ellie Wise, Katy Watson (3 - 1 pen)
NCSFA Final played at Cochrane Park, Newcastle University
Northumberland (a) 2 - 3 Katy Watson, Ellie Wise

East League Table P W D L F A GD Pts
Northumberland 3 2 1 0 13 0 13 7
Durham 3 2 0 1 10 17 -7 6
South Yorkshire 3 1 1 1 6 8 -2 4
Cleveland 3 0 0 3 3 7 -4 0

Players Apps Sub Goals Association
Cassap Emily 5 1 Sunderland SFA
Forgie Mya 3 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Freeman Amelia 4 Sunderland SFA
Geary Charlie 1 Sunderland SFA
Hackett Francesca Dee-Ann 5 Sunderland SFA
Lumsden Rosie 1 1 Gateshead SFA
McKinlay Maisie 1 Sunderland SFA
Miller Olivia 2 Gateshead SFA
Mutch Lucy 4 Sunderland SFA
Nelson Cele 1 4 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Parker Eve 5 South Tyneside SFA
Pickford Courtney 3 East Durham SFA
Thompson Bridie 1 East Durham SFA
Ward Hannah 2 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Watson Katy 4 9 Gateshead SFA
Watson Summer 1 East Durham SFA
West Ella 5 Bishop Auckland SFA
West Lily 5 2 Bishop Auckland SFA
Wise Ellie 5 3 East Durham SFA

Under 16 Boys

NCSFA East League
North Yorkshire (h) 8 - 4 James Cleugh (5), Alexander Humble, Charlie Loveday, Charlie Twinn
Northumberland (h) 1 - 1 Ryan Hardie
Cumbria (a) 1 - 0 Dylan Jackson (pen)
Cleveland (a) 0 - 2
NCSFA Knockout Cup
R1: Northumberland (a) 3 - 2 Ryan Hardie, Charlie Loveday, Joe Bengochea
SF: Lancashire (h) 0 - 4

East League Table P W D L F A GD Pts
Cleveland 4 3 0 1 13 5 8 9
Northumberland 4 2 2 0 18 3 15 8
Durham 4 2 1 1 10 7 3 7
North Yorkshire 4 1 1 2 11 12 -1 4
Cumbria 4 0 0 4 1 26 -25 0

Players Apps Sub Goals Association
Alderson Harry 5 1 Bishop Auckland SFA
Bengochea Joe 6 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Blythe Zack 5 1 Bishop Auckland SFA
Boddy Dylan 1 4 Gateshead SFA
Cleugh James 5 5 Gateshead SFA
Dawson Charlie 1 2 Bishop Auckland SFA
Hardie Ryan 5 2 South Tyneside SFA
Harwood Kieran 1 3 South Tyneside SFA
Humble Alexander 2 1 1 Gateshead SFA
Jackson Dylan 1 3 1 East Durham SFA
Loveday Charlie 4 2 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Martin Alex 4 Bishop Auckland SFA
O'Brien Josh 4 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Pattison Dillon 5 1 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Pegrem Dominic 6 Gateshead SFA
Robinson Daniel 4 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA
Routledge Logan 1 South Tyneside SFA
Rowe Tom 1 South Tyneside SFA
Twinn Charlie 3 2 1 Bishop Auckland SFA
Wilkinson George 4 1 Bishop Auckland SFA

Under 18 Boys

NCSFA East League
North Yorkshire (h) 3 - 2 Sam Johnson (3)
Northumberland (h) 1 - 2 Sam Johnson
Cleveland (a) 5 - 0 Sam Johnson (3), Matthew Waller, Elliot Judson
NCSFA Semi-final
South Yorkshire (a) 0 - 3
NCSFA Geoff Jennett Knockout Cup
Rd1: Lancashire (h) Lancashire conceded
SF: South Yorkshire (h) 1 - 1 (aet) Matthew Ward (Durham won 5-4 on penalties)
Final: North Yorkshire 3 - 1 Matthew Ward (3)

East League Table P W D L F A GD Pts
Northumberland 3 2 0 1 11 4 7 6
Durham 3 2 0 1 9 4 5 6
North Yorkshire 3 1 0 2 5 9 -4 3
Cleveland 3 1 0 2 5 13 -8 3

Players Apps Sub Goals School / College
Bradley Jacob 5 1 Gateshead College
Callender Matthew 1 Darlington College
Charlton Bradley 1 2 King James I School, Bishop Auckland
Clarkson Jack 4 1 Darlington College
Dickinson Tyler 1 Darlington College
Duffy Luke 1 Sunderland College
Gray Evan 1 Park View School, Chester-le-Street
Haynes Sam 4 1 Durham Sixth Form Centre
Johnson Sam 6 7 Park View School, Chester-le-Street
Judson Elliot 6 1 Sunderland College
Jukes Josh 1 1 Darlington College
Keane Dylan 2 New College, Durham
Morley James 6 Park View School, Chester-le-Street
Ord Ethan 3 Durham Sixth Form Centre
Peat Sam 1 1 Durham Sixth Form Centre
Petterson Harry 2 Durham Sixth Form Centre
Plunkett Jordan 5 Gateshead College
Saunders Harrison 1 2 New College, Durham
Thew James 1 1 Sunderland College
Thompson Alex 1 Sunderland College
Waller Matthew 6 1 Park View School, Chester-le-Street
Ward Matthew 5 4 Durham Johnston School
Willoughby Aaron 2 Gateshead College
Wilson Sam 6 Gateshead College

Previous page: Results and Players 2020-21
Next page: Festivals