Print this page

DCSFA Honours 2009-2010

NATIONAL COMPETITIONS

ESFA U11 7-a-side Schools' Cup for Girls (National Final) Played at Watford FC Academy
Newbottle Primary School were joint winners of the competition

ESFA RAF U16 Boys Individual Schools' Cup (National Semi-final) Played at Welbeck Defence College
Hebburn Comprehensive School 1 Harefield Academy (Hillingdon SFA) 2

ESFA U18 Girls Schools' Trophy (National Quarter-final)
Durham Gilesgate Sports College 1 Balby Carr Community Sports College (Doncaster SFA) 2 (aet)

ESFA U18 Boys Schools' Trophy (National Quarter-final)
Durham Gilesgate Sports College 1 St Margaret's CE High School (Liverpool SFA) 1 (aet) St Margaret's CE won 4-2 on penalties

ESFA U18 Boys Colleges' Trophy (National Final) Played at Morecambe FC
Gateshead College 1 Hartbury College (West Gloucestershire SFA) 2

ESFA U16 Girls Inter-county Trophy (National Quarter-final)
Durham 3 Merseyside 6 (aet)

ESFA U18 Boys Inter-county Trophy (National Final)
Durham 0 Gwent 2

COUNTY COMPETITIONS

Inter-Association
U 11 Chester-le-Street PSFA Harrison Cup
U 11 Felling PSFA Derwent & Medomsley Cup
U 11 Felling PSFA Durham & Northumberland Cup
U 11 Sunderland PSFA Peter Dunn Trophy
U 11 Felling PSFA 5-a-side
U 11 Boys Felling PSFA 7-a-side
U 11 Girls Sunderland PSFA 7-a-side
U 13 Boys Gateshead SFA AF Hardy Trophy
U 13 Girls Sunderland SFA Ken Peddieson Cup
U 14 Boys Gateshead SFA Hartlepool Hospital Cup
U 14 Boys Bishop Auckland SFA U14 Knock-out Trophy
U 15 Boys Middlesbrough SFA Sunderland Children's Hospital Cup
U 15 Girls Bishop Auckland SFA Fred Fullerton Cup
U 16 Boys Middlesbrough SFA Lambton Trophy
Inter-School
U 9 South Hetton Primary School Year 4 Trophy
U 11 St Patrick's RC Primary School, Langley Moor Leadgate Eden Colliery Cup
U 11 Easington Colliery Primary School Alan Grimes Memorial Trophy
U 11 Girls Pelton Community Primary School Girls Trophy
U 11 East Stanley Primary School Ty McGurk 5-a-side Trophy
U 11 Boys Castletown Primary School Daniel O'Hare Memorial Trophy
U 11 Girls Newbottle Primary School ESFA 7-a-side Schools' Cup
U 12 Boys St Aidan's RC, Sunderland Crompton & Harrison Cup
U 12 Boys St Bede's RC, Lanchester 5-a-side
U 12 Girls Greencroft Community School 5-a-side
U 13 Boys High Tunstall College of Science, Hartlepool TUC Cup
U 13 Boys Lord Lawson of Beamish, Birtley Joicey Cup
U 13 Girls Durham Johnston Comprehensive County Cup
U 14 Boys St Aidan's RC, Sunderland Consett Ironworks Cup
U 14 Girls Durham Johnston County Cup
U 15 Boys Manor College of Technology, Hartlepool County Cup
U 15 Boys Ryton Comprehensive School Londonderry Cup
U 16 Boys St Aidan's RC, Sunderland Bert Hodgson Trophy
U 16 Girls Biddick School Sports College County Cup
U 19 Boys Durham Gilesgate Sports College Senior Knock-out Cup
U 19 Boys St Robert of Newminster RC, Washington Under 19 League
U 19 Boys Durham Gilesgate Sports College Year 13 B League Cup
U 19 Boys New College, Durham Albert Knox Trophy