Print this page

DCSFA Honours 2013-2014

NATIONAL COMPETITIONS

ESFA U13 PlayStation Inter-association Trophy: (National Quarter-final) Played at Chester-le-Riverside Sports Complex
Sunderland SFA 1 Bishop Auckland SFA 0
National Final played at Madejski Stadium, Reading FC
Sunderland SFA 3 Bedford & District SFA 2

ESFA U14 Boys PlayStation Small Schools' Trophy: (National Semi-final) Played at Blacon Youth FC
Blacon High School (Chester SFA) 3 Durham Community Business College 3 (aet) (Blacon won 4-2 on penalties)

ESFA U15 Boys PlayStation Schools' Cup: (National Quarter-final) Cardinal Heenan Catholic Sports College (Liverpool SFA) 3 St Leonard's RC Comprehensive School, Durham 2 (aet)

ESFA U15 Girls PlayStation Schools' Cup: (National Quarter-final) Congleton High School (Macclesfield & District SFA) 1 St John's RC, Bishop Auckland 0

ESFA U18 Girls Colleges' Trophy: (National Semi-final) Played at Gateshead College
Gateshead College 1 Accrington & Rossendale College (Hyndburn & Ribble Valley SFA) 3

ESFA U18 Boys Inter-County Trophy: (National Semi-final) Played at Hebburn Comprehensive School
Durham 0 Essex 3

COUNTY COMPETITIONS

Inter-Association
U 11 Sunderland PSFA
Harrison Cup
U 11 Sunderland PSFA
Derwent & Medomsley Cup
U 11 Sunderland PSFA Peter Dunn Trophy
U 11 Sunderland PSFA 5-a-side
U 11 Sunderland PSFA 7-a-side
U 11 Girls Sunderland PSFA
7-a-side
U 13 Boys Sunderland SFA
AF Hardy Trophy
U 13 Girls
Ken Peddieson Cup
U 14 Boys Bishop Auckland SFA Hartlepool Hospital Cup
U 14 Boys Sunderland SFA U14 Knock-out Trophy
U 15 Boys Gateshead SFA Sunderland Children's Hospital Cup
U 15 Girls Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA Fred Fullerton Cup
U 16 Boys Middlesbrough SFA Lambton Trophy
Inter-School
U 9 St Mary's RC Primary School, Sunderland Year 4 Trophy
U 11 Finchale Primary School Leadgate Eden Colliery Cup
U 11 St Godric's RC, Durham Alan Grimes Memorial Trophy
U 11 Girls Wingate Primary School Girls Trophy
U 11 Rickleton Primary School Ty McGurk 5-a-side Trophy
U 11 Easington Colliery Primary School Daniel O'Hare Memorial Trophy
U 11 Girls Cestria Primary School ESFA Danone Schools' Cup for Girls
U 12 St Leonard's RC, Durham
Crompton & Harrison Cup
U 12 Boys Thomas Hepburn Community Academy 5-a-side
U 12 Girls Carmel College, Darlington 5-a-side
U 13 St Bede's RC, Lanchester TUC Cup
U 13 St Bede's RC, Peterlee Joicey Cup
U 13 Girls St Leonard's RC, Durham County Cup
U 14 Boys St John's RC, Bishop Auckland Consett Iron Company's Challenge Cup
U 14 Girls Academy at Shotton Hall, Peterlee County Cup
U 15 Boys St Joseph's Catholic Academy, Hebburn
County Cup
U 15 Boys St Joseph's Catholic Academy, Hebburn
Londonderry Cup
U 16 Boys Longfield Academy of Sport Bert Hodgson Trophy
U 16 Girls St Leonard's RC, Durham
County Cup
U 19 Boys St Joseph's Catholic Academy, Hebburn
Senior Knock-out Cup
U 19 Boys English Martyrs RC, Hartlepool Under 19 League
U 19 Boys St Joseph's Catholic Academy, Hebburn
Under 19 League Cup
U 19 Boys Gateshead College Albert Knox Trophy

Winners 13-14: Click on thumbnail to view larger image then use PREVIOUS key to return.