Print this page

DCSFA Honours 2016-2017

NATIONAL COMPETITIONS

ESFA Hudl U18 Girls Colleges' Trophy: National final played at Meadow Lane, Notts County FC; Gateshead College 2 South Gloucestershire & Stroud College 1 (Bristol & South Gloucestershire SFA)

ESFA Hudl U18 Girls Colleges' Trophy: National final played at Meadow Lane, Notts County FC; Durham VI Form Centre 2 Barking Abbey School 4 (Barking & Dagenham SFA)

ESFA Premier League U16 Schools' Cup for Boys: National final played at Manchester Regional Arena; Cardinal Hume RC 1-1 (aet) The Windsor Boys School (Slough SFA) - Windsor won 4-3 on penalties.

ESFA U18 Inter-county Trophy: National final played at Ricoh Arena, Coventry City FC; Essex CSFA 2 Durham CSFA 1 (aet)

COUNTY COMPETITIONS

Inter-Association
U 11 Middlesbrough PSFA Harrison Cup
U 11 North Tyneside PSFA Harry Charlton Memorial Trophy
U 11 Darlington PSFA Derwent & Medomsley Cup
U 11 Chester-le-Street PSFA Peter Dunn Trophy
U 11 Chester-le-Street PSFA Tony Carter Memorial 5-a-side Trophy
U 11 Chester-le-Street PSFA Tony Carter Memorial 7-a-side Trophy
U 11 Girls Sunderland PSFA 7-a-side
U 13 Bishop Auckland SFA AF Hardy Trophy
U 13 Girls Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA Ken Peddieson Cup
U 14 Newcastle SFA Hartlepool Hospital Cup
U 14 Newcastle SFA South Tyneside Centenary Cup
U 15 Sunderland SFA Sunderland Children's Hospital Cup
U 15 Girls Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA Fred Fullerton Cup
U 16 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA Lambton Trophy
Inter-School
U 9 Shared: St Margaret's CE & Seaham Trinity Year 4 Trophy
U 11 St Bede's RC Primary School, Sacriston Leadgate Eden Colliery Cup
U 11 Easington Colliery Primary School Alan Grimes Memorial Trophy
U 11 Girls Easington Colliery Primary School Girls Trophy
U 11 St George's CE Academy, Darlington Ty McGurk 5-a-side Trophy
U 11 Easington Colliery Primary School Daniel O'Hare Memorial Trophy
U 11 Girls Easington Colliery Primary School ESFA Danone Schools' Cup for Girls
U 12 St Thomas More RC, Blaydon Crompton & Harrison Cup
U 12 Boys St John's RC, Bishop Auckland 5-a-side
U 12 Girls Hummersknott Academy, Darlington 5-a-side
U 13 Farringdon Community College TUC Cup
U 13 Cardinal Hume RC, Gateshead Joicey Cup
U 13 Girls St Bede's RC, Lanchester County Cup
U 14 Monkwearmouth Academy Consett Iron Company's Challenge Cup
U 14 Girls North Durham Academy County Cup
U 15 St Wilfrid's RC College, South Shields County Cup
U 15 St Robert of Newminster RC, Washington Londonderry Cup
U 16 St Thomas More RC, Blaydon Bert Hodgson Trophy
U 16 Girls St Bede's RC, Lanchester County Cup
U 19 Boys St Thomas More RC, Blaydon Senior Knock-out Cup
U 19 Boys St Leonard's RC, Durham Under 19 League
U 19 Boys Durham Johnston Under 19 League Cup
U 19 Boys Albert Knox Trophy