Print this page

DCSFA Honours 2012-2013

NATIONAL COMPETITIONS

ESFA Danone U11 Small School Soccer Sevens (National Final) Played at The Hive, Barnet FC
Esh CE Primary School School 0 Rickling CE Primary School (Uttlesford PSFA, Essex) 2 (aet)

ESFA U12 The Danone Nations Cup (National Semi-final) Played at Kepier School
Kepier School 0 Cardinal Heenan Sports College (Liverpool SFA) 5

ESFA U13 Boys Schools' Cup (National Semi-final) Played at Newcastle Utd FC Academy
St Thomas More RC School 1 Walkwood CE Middle School (Redditch SFA) 3

ESFA U13 Boys Inter-association Trophy (National Semi-final) Played at Middlesborough FC Training Ground
Bishop Auckland SFA 0 Liverpool SFA 1

ESFA U14 Boys Premier League Trophy (National Final) Played at Hillsborough, Sheffield Wednesday FC
St Leonard's RC Comprehensive School 2 St Ignatius College (Enfield SFA) 1

ESFA U18 Girls Colleges' Trophy (National Final) Played at Mansfield Town FC
South Gloucestershire & Stroud College (Bristol & South Gloucestershire SFA) 0 Gateshead College 3

COUNTY COMPETITIONS

Inter-Association
U 11 Chester-le-Street PSFA Harrison Cup
U 11 Sunderland PSFA Derwent & Medomsley Cup
U 11 Darlington PSFA Peter Dunn Trophy
U 11 Sunderland PSFA 5-a-side
U 11 Sunderland PSFA 7-a-side
U 11 Girls Darlington PSFA 7-a-side
U 13 Boys Bishop Auckland SFA AF Hardy Trophy
U 13 Girls East Northumberland SFA Ken Peddieson Cup
U 14 Boys Newcastle SFA Hartlepool Hospital Cup
U 14 Boys Gateshead SFA U14 Knock-out Trophy
U 15 Boys North Tyneside SFA Sunderland Children's Hospital Cup
U 15 Girls Darlington SFA Fred Fullerton Cup
U 16 Boys Middlesbrough SFA Lambton Trophy
Inter-School
U 9 Cotsford Junior School, Horden Year 4 Trophy
U 11 Esh CE Primary School Leadgate Eden Colliery Cup
U 11 St Cuthbert's RC Primary School, Sunderland Alan Grimes Memorial Trophy
U 11 Girls Hetton Lyons Primary School Girls Trophy
U 11 Murton Community Primary School (The Ribbon) Ty McGurk 5-a-side Trophy
U 11 Our Lady of the Rosary RC Primary School Daniel O'Hare Memorial Trophy
U 11 Girls Hetton Lyons Primary School ESFA Danone Schools' Cup for Girls
U 12 Longfield Academy of Sport, Darlington Crompton & Harrison Cup
U 12 Boys Framwellgate School 5-a-side
U 12 Girls Kepier, Houghton 5-a-side
U 13 St John's RC School, Bishop Auckland TUC Cup
U 13 St Thomas More RC School, Blaydon Joicey Cup
U 13 Girls Kepier, Houghton County Cup
U 14 Boys St Leonard's RC School, Durham Consett Iron Company's Challenge Cup
U 14 Girls Kepier, Houghton County Cup
U 15 Boys Longfield Academy of Sport, Darlington County Cup
U 15 Boys Longfield Academy of Sport, Darlington Londonderry Cup
U 16 Boys Shared: St Aidan's RC / High Tunstall Coll of Science Bert Hodgson Trophy
U 16 Girls Framwellgate School County Cup
U 19 Boys St Bede's RC School, Lanchester Senior Knock-out Cup
U 19 Boys St Aidan's RC School, Sunderland Under 19 League
U 19 Boys St Leonard's RC School, Durham Under 19 League Cup
U 19 Boys City of Sunderland College Albert Knox Trophy

Winners 12-13: Click on thumbnail to view larger image then use PREVIOUS key to return.