Print this page

DCSFA Honours 2018-2019

NATIONAL COMPETITIONS

ESFA U11 Danone Nations Schools’ Cup for Girls: National finals played at St Andrews, Birmingham City FC – Easington Colliery Primary School, playing in their second national final, won the competition for the first time.

ESFA U11 Premier League Boys District Trophy: National finals played at Liverpool FC Academy -- Sunderland PSFA

ESFA PlayStation U13 Boys Inter-association Trophy: National final played at Bet365 Stadium, Stoke City FC -- Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA 2 South East Sussex SFA 1

ESFA PlayStation U15 Boys Inter-association Trophy: National final played at Bet365 Stadium, Stoke City FC -- Aldershot & Farnborough SFA 2 Sunderland SFA 3

COUNTY COMPETITIONS

Inter-Association
U 11 Redcar & Cleveland PSFA Harrison Cup
U 11 Darlington PSFA Harry Charlton Memorial Trophy
U 11 Shared: Redcar & Cleveland SFA / Chester-le-Street PSFA Derwent & Medomsley Cup
U 11 Chester-le-Street PSFA Peter Dunn Trophy
U 11 Chester-le-Street PSFA Tony Carter Memorial 5-a-side Trophy
U 11 Darlington PSFA Tony Carter Memorial 7-a-side Trophy
U 11 Girls 7-a-side
U 13 Chester-le-Street, Washington & Derwentside SFA AF Hardy Trophy
U 13 Girls East Northumberland SFA Ken Peddieson Cup
U 14 Darlington SFA Hartlepool Hospital Cup
U 14 East Northumberland SFA South Tyneside Centenary Cup
U 15 Sunderland SFA Sunderland Children's Hospital Cup
U 15 Girls East Northumberland SFA Fred Fullerton Cup
U 16 Sunderland SFA Lambton Trophy
Inter-School
U 9 Hill View Junior Academy, Sunderland Year 4 Trophy
U 11 Browney Primary Academy Leadgate Eden Colliery Cup
U 11 Hill View Junior Academy, Sunderland Alan Grimes Memorial Trophy
U 11 Girls St Margaret's CE Primary School, Durham Girls Trophy
U 11 St Margaret's CE Primary School , Durham Ty McGurk 5-a-side Trophy
U 11 St Margaret's CE Primary School , Durham Daniel O'Hare Memorial Trophy
U 11 Girls Easington Colliery Primary School ESFA Danone Schools' Cup for Girls
U 12 The English Martyrs School, Hartlepool Crompton & Harrison Cup
U 12 Boys Durham Johnston School 5-a-side
U 12 Girls Carmel College, Darlington 5-a-side
U 13 Castle View Enterprise Academy, Sunderland TUC Cup
U 13 Castle View Enterprise Academy, Sunderland Joicey Cup
U 13 Girls Kingsmeadow Community School, Gateshead County Cup
U 14 St Joseph's Catholic Academy, Hebburn Consett Iron Company's Challenge Cup
U 14 Girls Longfield Academy, Darlington County Cup
U 15 Red House Academy, Sunderland County Cup
U 15 Cardinal Hume Catholic School, Gateshead Londonderry Cup
U 16 St Joseph's Catholic Academy, Hebburn Bert Hodgson Trophy
U 16 Girls St Bede's RC, Lanchester County Cup
U 19 Boys St Leonard's RC, Durham Senior Knock-out Cup
U 19 Boys St Robert of Newminster RC, Washington Under 19 League
U 19 Boys St Thomas More Catholic School, Blaydon Under 19 League Cup
U 19 Boys SAFC Foundation, Shildon Albert Knox Trophy